Fizjo-Beauty Natalia Dziubińska

Masaż klasyczny

MASAŻ KLASYCZNY

M A S A Ż K L A S Y C Z N Y

Masaż klasyczny ma bardzo wiele zalet, stąd ogromne zainteresowanie tą techniką praktycznie na całym świecie. Przede wszystkim masaż klasyczny wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy.

Udowodniono także, że masaż klasyczny pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna. Wreszcie jedna z najważniejszych funkcji masażu klasycznego – zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów

Istnieje bardzo wiele przypadków, w których warto udać się na masaż klasyczny. Rehabilitanci polecają go szczególnie w przypadku zapalenia stawów, ścięgien oraz mięśni, przy skręceniach i stłuczeniach, w przypadku wad postawy oraz różnych problemów z kręgosłupem. Wielu lekarzy mówi także o korzystnym działaniu masażu klasycznego w przypadku nadwagi, nerwobólów, a także w chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii.

Warto jednak podkreślić, że masaż klasyczny może także stanowić doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim dniu. Masaż klasyczny ma swój zastosowanie również w takich jednostkach chorobowych jak :

- Migrena i bóle głowy
- Porażenie nerwu twarzowego
- Rwa barkowa kulszowa
- Lumbago
- Skoliozy
- Stwardnienie rozsiane
- Niedowład połowiczy
- Zmiany zwyrodnieniowe
- Złamania kończyn
- Amputacje kończyn
- Żylaki podudzia
- Obrzęki kończyn dolnych